فروشگاه اینترنتی فیلکی

اینتل استودیو و فیلم برداری ولومتریک (volumetric)

اینتل استودیو و فیلم برداری ولومتریک (volumetric)

 

اینتل استودیو و فیلم برداری ولومتریک

بدون شک یکی از همگام ترین صنایع با فناوری های نوین در دنیا صنعت فیلم سازی است، اینبار هم گام بزرگی در فناوری سینمایی با همکاری اینتل استودیو و هالیوود برداشته شده است.

گنبد سبز رنگ

در این استودیو (اینتل استودیو) فضایی بزرگ، گنبدی شکل و سبز رنگ طراحی شده که میشود در آن به صورت ۳۶۰ درجه فیلم گرفت که به این تکنیک فیلمبرداری ولومتریگ گفته میشود. به گفته مدیر پروژه این گنبد سبز رنگ بزرگترین در نیا هست و تمرکز کاریشون روی فیلمبرداری ولومتریک است. تعداد بسیار زیادی دوربین و حسگر در این فضا بکار رفته، در این گنبد بیشتر از صد دوربین هست که بسته به فیلم این تعداد تغییر میکند. حسگرها در همه جا هستند در همه زاویه ها و موقعیت ها، این حسگر ها اطلاعات را از همه جای صحنه ثبت میکنند.

 

اینتل استودیو و فیلم برداری ولومتریک

 

فقط کافیه بازیگرها یکبار صحنه مورد نظر را بازی کنند تا این دروبین ها از همه زوایا فیلم برداری کرده و هر کدام از این تصاویر را از طریق فیبر نوری به سرورهایی که برای پردازش تصاویر قرار داده شده اند فرستاده شده و تبدیل به پوینت کلاد میشوند که یک پوینت کلاد تصویری ۳ بعدی و ۳۶۰ درجه است.

بعد از برسی تصاویر از همه زوایا، زاویه مورد نظر انتخاب شده و بقیه زاویه ها را پاک می کنند و جلوه های ویژه را اضافه کرده و صحنه کامل میشود. برای هر تصویر میشود نورپردازی را تغییر داد جلوه های بصری مختلف به آنها اضافه کرد.

ذخیره سازی داده ها

نکته کلیدی اینجاست که اجرا زنده است و بازی بازیگرها در لحظه ثبت و تمام اطلاعات جمع آوری میشود و تبدیل به اطلاعات دیجیتال شده و بعد داده ولومتریک ساخته میشود. فرایند فیلمبرداری با صد روبین یا بیشتر به صورت همزمان ثبت میشود و تبدیل به حجم عظیمی از داده ها میشود که در همین استودیو پردازش و یکی میشوند و در حافظه ای حدود ۱۰ پتابایت معادل ۱۳۳ سال فیلم با کیفیت بالا دخیره میشود.

 

اینتل استودیو و فیلم برداری ولومتریک

 

فیلم ساختن در چنین فضایی شبیه به گارگردانی توی استودیوی خبر است چرا که در هنگام بازی بازیگرها هیچ کدام از عوامل کنترل صحنه در اونجا حاضر نیستند. نه لباس مخصوصی وجود داره و نه سنسوری به بازیگرها وصل میشه. باید بدانید کار ساده ای نیست چون برای بازسازی یک صحنه چند دقیقه ای حدود صد ساعت کار نیاز است.

میشه گفت این استودیو و این فناوری که به شما معرفی کردیم آخرین تکنولوژی فیلم سازی محسوب میشود.

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*